PETTER ADOLF SJÖBERG, sockerskål med lock, silver, Stockholm 1813.

Godronnerat liv på tre tassfötter. Lockknopp i form av en delfin. Lock, skål och fot stämplade. Diam 15, höjd 26 cm. Vikt 680 gram.

Obetydliga bucklor.

Utropspris
4 000 SEK