BERTIL VALLIEN OCH ERIK HÖGLUND, ljuskrona samt ljusstakar, ett par, Boda Smide.
Ett par ljusstakar, Erik Höglund, av svärtat järn och klarglas samt röktonat glas, stämplade Boda 37 cm. Ljuskrona av Bertil Vallien, av patinerat järn och klarglas, för fyra ljus. Diameter 42 cm.
Slitage.