KAFFESERVIS, 49 delar, "Blå Ali", Arabia, Finland.

Serveringsfat
Kanna
Skål
9 mattallrikar diam 23,5 cm.
12 assietter
12 djupa tallrikar
12 koppar med fat
Sockerskål
Gräddkanna

Obetydligt slitage. Fåtal delar med obetydlig värmekrackelyr, ett kaffefat med obetydlig nagg.

Utropspris
2 500 SEK