Bronserad metall skaft med stenskiva. Total höjd 190 cm. Skärmens diameter 75 cm.
Åldersrelaterat slitage och skador. Omarbetad av en oljelampa. Ostadig. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10