1171627
FAT OCH KOPP, porslin, Kina 1500-1700-tal
Fat och kopp, porslin, kina 1500-1700-tal.

Fat, Imari, Qianlong 1736-1795, storlek 14,5x 20 cm.
Kopp, Ming 1368-1644, diameter 10 cm, höjd 4,5 cm.

Koppen med nagg och spricka.

Utropspris
250 EUR