Nysilver, en märkt Made in France, Argit. Höjd 18 respektive 20 cm, ø 18 respektive 19 cm.
En med åldersrelaterat slitage, något anlupen, smärre repor. Den andra med kraftigt slitage, bucklor, anlupen, smärre skador