VÄGGTEXTIL, Afrika 1970-tal.

VÄGGTEXTIL, Afrika 1970-tal.

Stiliserat figuralt motiv. Uppfodrad på skiva. Mått 191x115 cm.

Åldersrelaterat slitage. Hål.

Proveniens

Köpt på Artek, Helsingfors år 1979.

Afrika utställining, Artek 1979.

Utropspris
250 EUR