Samlarföremål Övrigt
1171984
BRÄNNVINSCISTERN, nysilver, nyrenässans, Sverige sent 1800-tal.
BrÄnnvinscistern, nysilver, nyrenässans, sverige sent 1800 tal

Cylinderformad med fyra kranar med trähandtag. Lock med putti. Ringformade handtag. Tre skyltar med text: "Renadt", "Pommerans", "Kummin". Höjd 61,5 cm.

Sedvanligt ytslitage / anlöpningar. En innerlock ej original.

Slutpris
1 500
15 998
1 665
Utropspris
2 100 EUR
Budhistorik (3 bud)
3 sep 14:28
1 500 EUR
3 sep 11:07
1 250 EUR
28 aug 11:09
1 111 EUR