BRÄNNVINSCISTERN, nysilver, nyrenässans, Sverige sent 1800-tal.

Cylinderformad med fyra kranar med trähandtag. Lock med putti. Ringformade handtag. Tre skyltar med text: "Renadt", "Pommerans", "Kummin". Höjd 61,5 cm.

Sedvanligt ytslitage / anlöpningar. En innerlock ej original.

Utropspris
2 100 EUR