SERVIS, 56 dlr "Amapola" Villeroy & Bosch Tyskland, 1900-talets senare del.

Bestående av;
10 tallrikar, diameter 26,5 cm,
14 tallrikar, diameter 21 cm,
8 djupa, diameter 20,5 cm,
3 tekoppar med 10 fat,
1 tekanna/kaffekanna,
1 värmeställ,
1 par salt/pepparströare,
1 såskanna,
1 terrin med lock,
2 uppläggningskarotter, diameter 17-20 cm,
2 skålar på fot, diameter 18,5 cm,
4 spislock (emalj), diameter 24 cm,
1 stekpanna (emalj, diameter 26 cm,
2 kastruller med lock och handtag (emalj),
2 ovala uppläggningsfat, längd 44 cm,
2 större kastruller (emalj).

Bruksslitage. Köksutensilierna med större slitage invändigt

Utropspris
5 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13