CREMEKOPPAR, 12 st, fältspatsporslin, Rörstrand 1900-talets andra hälft.

Dekor från Gripsholmsservisen modell 1867 med svenska kungars namnchiffer. I originalbox. Höjd 9 cm

Obetydligt slitage. En kopp saknar pappersdokument.

Utropspris
3 000 SEK