Design Övrigt
1172137
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Kultakeskus oy finland
Kultakeskus oy finland
Kultakeskus oy finland
Kultakeskus oy finland
Kultakeskus oy finland
Kultakeskus oy finland
Kultakeskus oy finland
Kultakeskus oy finland
Kultakeskus oy finland
Kultakeskus oy finland

TAPIO WIRKKALA, BESTICKUPPSÄTTNING, stål, 45 delar "Caravelle", Hopeakeskus/Kultakeskus Oy Finland.

2 st slevar, längd 17-17,5 cm, 6 matskedar, längd 19 cm, 8 skedar, längd 16 cm, 6 st gafflar, längd 19 cm, 6 st matknivar, 2 knivar, längd 16,5-17 cm, 6 st kaffeskedar, längd 12 cm, 3 salladgafflar, längd 16 cm, 6 cocktailskedar, längd 21 cm.

Bruksslitage, repor. En kaffesked logomärkt, en kaffesked märkt II.

Anja Lehtovuori
Anja Lehtovuori

Utropspris
400 EUR