GUSTAF FOLCKER Stockholm 1839, höjd 6,5, diameter 5,8 cm, med monogram, vikt 133,6 gram.
MICHAEL NYBERG Stockholm 1802, med monogram, höjd, 5,6, diameter 7,5 cm, vikt 111,4 gram.
ADOLF ZETHELIUS Stockholm 1822, höjd 3,8 cm, diameter 6,5 cm, vikt 75,5 gram.
Bruksslitage. Repor. Bucklor.