Belysning Golvlampor
1172636
GOLVLAMPA, Asea, Modell E 1748, 1900-talets andra hälft.
Golvlampa, asea, modell e 1748, 1900 talets andra hälft

Stomme av mässing, delvis klädd med läder. Skärm av tyg. Höjd- och sänkbar. Höjd 156-166 cm.

Smärre slitage. Märken.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Utropspris
4 000 SEK