CG HALLBERG, kaffeservis, tre delar, silver. Stockholm, 1951.

Rokokostil. Svängda former med dekor av bladverk. Sockerskål och kanna invändigt förgyllda.
Kaffekanna med trähänkel, höjd ca 26 cm.
Sockerskål, höjd ca 12,5 cm.
Gräddkanna, höjd ca 9,5 cm.
Totalvikt inklusive trädetaljer, 1336 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
5 000 SEK