Madeleine Pyk – en samling F769

SILVERFÖREMÅL, 4 ST, England 1700-1900-tal

Gräddkanna, 1800-talets början, senare dekor. höjd 7,5 cm, vikt 99 g. Skål på fot/saltkar London 1901, diameter 9 cm, vikt 106 g. Bricka, London 1729?, Diameter 14,5 cm, vikt 243 g, Skål med hänklar, London 1904, vikt 247 g.

Slitage. Gravyr.

Utropspris
500 EUR