CM COHR, kaffekanna, silver, Frederica, svenska importstämplar, 1900-talets mitt.

Kaffekanna av silver med bukig form och raka knäckar. Lockknopp i form av blomma. Höjd 22 cm. Vikt 776 gram

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK