EDITION LEGER, mapp med 14 litografier, signerade och numrerade 33/125 1977.

Bestående av;

Beck & ljung,
Barbro Bäckström,
Hans hamngren,
Sivert Lindblom,
Bengt Lindström,
Lars Gösta Lundberg,
Carl Magnus,
Gunnar Norrman,
Carl Fredrik Reuterswärd,
Philip von Schantz,
Per Svensson,
Rolf Wilhelmson,
Richard Årlin.
Mappens mått 70 x 53 x 6 cm.
Bladet av Olle Baertling saknas.

Ursprungligen 15 litografier, bladet av Olle Baertling saknas.

Utropspris
10 000 SEK