ALFRED WILLIAM FINCH, föremål, 3 st, Iris, Finland ca 1900.
Rödlera med sgraffito dekoration. Signerad i godset A.W.F. Iris Finland.
Sockerskål; höjd 11 cm, diameter 11 cm.
Tallrik; diameter 11,5 cm.
Äggkopp; höjd 7 cm.
Ställvis omfattande slitage och avslag.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.