SKÄNK, sent 1800-tal.

SKÄNK, sent 1800-tal.

Målad. Skuren dekor. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Lådor över dörrpar. Beslag av mässing. Bredd 105, djup 44, höjd 99 cm.

Senare målning. Senare beslag. Senare ben, Slitage. Torrsprickor. Defekt lås (Nyckel medföljer)

Utropspris
3 000 SEK