Möbler Skåp & Byråar
1173272

HÖRNSKÅP, Rokoko, 1700-tal.

Hörnskåp, rokoko, 1700-tal.
Hörnskåp, rokoko, 1700-tal.
Hörnskåp, rokoko, 1700-tal.
Hörnskåp, rokoko, 1700-tal.
Hörnskåp, rokoko, 1700-tal.
Hörnskåp, rokoko, 1700-tal.

Målat. Uppsvängt krön. Dörrpar med bakomliggande hyllplan samt skedhylla. Underdel med två lådor. beslag av mässing. Bredd 99, djup 43, höjd 218 cm. Nyckel finns.

Nyckel bara till dörr. Renoverad. Kompletterad. Senare målning. Omarbetad, bland annat senare ben, lås samt låda. Senare beslag. Torrsprickor. Slitage.

Utropspris
8 000 SEK