HÖRNSKÅP, 1800-talets första hälft.

Tudelat. Målat. Beslag av mässing. Överdel med dörr och med bakomliggande hyllplan. Underdel med dörr och bakomliggande hyllplan. Bredd ca 130, djup 88, höjd 200 cm.

Senare målning. Senare beslag. Torrsprickor. Slitage. Något Maskstungen.

Utropspris
8 000 SEK