BÖCKER, 3 st, bla "Vår konung och hans gärning", Stockholm 1933.

Helfranskt skinnband med guldsnitt, kasett. "Ur svenska hjärtans djup, bilder från Oscar II:s Stockholm", sammanställda av Gotthard Johansson, Mats Rehnberg, Gösta Selling. Signerad av författarna, Stockholm 1953. "Följ mig i dansen", av Gustav Wally, Göteborg 1946.

Slitage.

Proveniens

Annie Wallenberg ( diplomaten Raoul Wallenbergs farmor )

Utropspris
1 000 SEK