Helfranskt skinnband med guldsnitt, kasett. "Ur svenska hjärtans djup, bilder från Oscar II:s Stockholm", sammanställda av Gotthard Johansson, Mats Rehnberg, Gösta Selling. Signerad av författarna, Stockholm 1953. "Följ mig i dansen", av Gustav Wally, Göteborg 1946.
Slitage.
Annie Wallenberg ( diplomaten Raoul Wallenbergs farmor )