2 BROSCHER 18K guld, 6 topaser, odlade pärlor ca 4 mm och emalj, Stockholm 1952 (topas brosch)

Total vikt 13,5 g. Topas brosch ca 3 x 3 mm. Pärl brosch ca 2,5 x 1,5 cm.

Slitage. Repor. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK