Konst Grafik
1173545
Christo & Jeanne-Claude
(Född 1935)
200
200
200

CHRISTO & JEANNE-CLAUDE, collage med litografi och silkscreen, 1986, signerad och numrerad AP 132/200.

"THE MASTABA, PROJECT FOR KUNSTVEREIN, KOLN". 83.8 x 66.7 cm. Tryckt av Domberger och med deras blindstämpel. Plexiglashölje totalt 85 x 68 x 5 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - I19
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
27 000
2 525
2 792
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
8
13 sep 14:47
27 000 SEK
10
13 sep 14:47
26 000 SEK
8
13 sep 14:46
25 000 SEK
10
13 sep 14:45
24 000 SEK
8
13 sep 14:44
23 000 SEK