Kaarle (Kalle) Löytänä

(Finland, 1887-1952)
Kaarle (Kalle) Löytänä
(Finland, 1887-1952)

KAARLE (KALLE) LÖYTÄNÄ, olja på duk, uppfodrad på duk, signerad och daterad -20.

Hemkomst. 66,5 x 67 cm.

Ställvis slitage. Krackelyr.

Utropspris
300 EUR