Allmoge
1173702

KISTA, allmoge, 1700-tal.

KISTA, allmoge, 1700-tal.

Trä med järnbeslag. Invändigt låda med lock.
Längd 100 cm, djup 61 cm, höjd 50 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Låsmekanism saknas. Nyckel ej original.

Utropspris
250 EUR