Rund skål diameter 20, höjd 14 cm, otydlig stämpel, 1918. Bägare höjd 20 cm, Lundström, Lund, otydlig årsstämpel. Total vikt 842 gram.
Senare gravyr. Smärre slitage. Otydliga stämplar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10