Richard Brixel

(Sverige, Född 1943)
Richard Brixel
(Sverige, Född 1943)

RICHARD BRIXEL, Skulptur, signerad. Höjd 38 cm

"Beauty", Kvinnogestalt med fladdrande hår. Signerad P. Brixel. Numrerad 63/99. Skulptur, grönpatinerad brons. Höjd 38 cm.

Obetydlig ytsmuts. Obetydliga strödda skrapmärken. Något nött patinering.

Utropspris
9 000 SEK

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13