Glas Övrigt
1174067
VINKANNA, silver och glas. ryska stämplar, omkring 1900.
Vinkanna, silver och glas. ryska stämplar, omkring 1900

Slipad dekor. Fäste i silver. Lock med monogram. Höjd c:a 22 cm.

Locket med senare gravyr. Handtaget med spricka. Slitage.

Maria Granfeldt
Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö
+46 (0)707 77 08 07

Utropspris
3 000 SEK