SERVIS, ca 86 delar, porslin. Rosenthal, Selb Bavaria Maria.

Bestående av:
Smörgåstallrikar, 18 st. Diameter 21 cm.
Assietter, 14 st. Diameter 17 cm.
Djupa tallrikar 18 st. Diameter 24 cm.
Tallrikar 18 st, diameter 24 cm.
Terrin med lock, diameter 33 cm.
Såsskålar 2 st. Längd
Fat 3st. Längd 24 cm.
Fat 3st. Längd Längd 25 cm.
Skålar 4st. Längd 23 cm.
Kanna. Höjd 18,5 cm.
Fat 2st. Längd 37,5 cm.
Fat. Längd 32 cm.
Kanna höjd 18 cm.

Bruksslitage. Kanna höjd 18 med lagning vid mynning.

Utropspris
4 000 SEK