Oscar Törnå

(Sverige, 1842-1894)
Oscar Törnå
(Sverige, 1842-1894)

OSCAR TÖRNÅ, olja på duk, signerad Oscar Törnå och daterad 1881.

Landskap med vallflicka och kor. Duk 69 x 104 cm.

Krackelerad.

Konstnär

Utropspris
25 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801