Belysning Ljuskronor
1174144
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt.
Ljuskrona, barockstil, 1900-talets mitt.

Ljuskrona med stomme av mässing behängd med prismor. För sex ljus. Diameter ca 60, höjd ca 90 cm.

Åldersrelaterat slitage. Enstaka prismor saknas. Ej funktionstestad.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - G5
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

1 300
126
149
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
9 aug 19:43
1 300 SEK
9 aug 19:22
800 SEK
8 aug 0:33
300 SEK