Design Övrigt
1174261
Simon Gate
(1883-1945)
30 tal
30 tal
30 tal
30 tal

SIMON GATE, glas, 17 delar, Sandvik och Orrefors, 1920/30-tal.

Klarglas och röktonat glas. Stora skålen märkt Orrefors. 14 skålar diameter 13-24 cm. Tre fat diameter 14-21,5 cm.

Helhetsintrycket är gott. Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V14
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

750
70
78
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
11 sep 14:50
750 SEK
11 sep 14:50
600 SEK
5 sep 9:38
500 SEK