VITRINSKÅP, 1900-talets början.

Målat. Tudelat. Överdel med glasat dörrpar och bakomliggande hyllplan. Underdel med två lådor samt dörrpar och bakomliggande hyllplan. Bredd 109, djup 53, höjd 204 cm.

Senare målning. Senare beslag. Slitage. Torrsprickor.

Utropspris
5 000 SEK