Fanerade med teak. Hyllplan samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. En bokhylla med nedfällbar skrivklaff och bakomliggande skrivinredning. Två lådor över skrivklaff. Bredd 84. Djup 27-40. Höjd 129 cm.
Slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar. Fanerskador.