CG HALLBERG samt GAB, kaffeservis, två delar, silver. Stockholm 1961-62.

Rokokostil. Svängda former med dekor av bladverk. Sockerskål invändigt förgyllda.
590 gram (kaffekanna med trähandtag) samt 354 gram (scokerskål). Totalvikt 944 gram.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK