Allmoge
1174872

BESSMAN OCH MANGELDON, fem delar. 1700-tal och 1800-tal.

Bestående av tre stycken bessman, 1700-talets andra hälft, ett delvis av ben daterat 1764. Längd ca 71-77 cm.

Bruksslitage och smärre skador, ställvis maskstungna.

Utropspris
3 000 SEK