VITRINSKÅP, Holland, omkring år 1900.

Tvådelat skåp, överdel med löstagbara glasade dörrar och bakomliggande hyllor. Underdel med fyra lådor. Beslag av mässing. Bredd ca 135, djup ca 37, höjd ca 220 cm. Nyckel finns.

Slitage och smärre lagningar, såsom fanerbortfall, fanerlagningar och torrsprickor.

Utropspris
10 000 SEK