Design Möbler
1175236
Mats Theselius
(Född 1956)
360 källemo
360 källemo
360 källemo
360 källemo
360 källemo
360 källemo
360 källemo

MATS THESELIUS, fåtölj, "Järn/Moccafåtöljen", signerad och numrerad 306/360 Källemo.

Trästomme klädd med etsad järnplåt, karm av betsad bok, sits och rygg klädda i mörkbrun mocka, ben av järn, märkt med metalletikett. Sitthöjd 48 cm.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H81
Tilläggslista

Konstnärsavgift tillkommer/ Droite de suite on this lot

Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

6 dagar 17 timmar
20 500
1 917
2 119
Utropspris
30 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 21 500 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
20 sep 8:05
20 500 SEK
20 sep 8:05
19 000 SEK
19 sep 22:25
15 500 SEK
19 sep 19:20
15 000 SEK