Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Silver Övrigt
1175295
DOSOR, 2 st, Ryssland, bl a Moskva, 1800-tal.
Dosor, 2 st, ryssland, bl a moskva, 1800-tal.

Två silverdosor med niellodekor. Dekor av stora palatset i Kreml, resp landskap med små hus, längd 9,5 resp 7,5 cm. Vikt totalt 191 gram.

Små bristningar. Smärre slitage, slitage under den större.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - U9
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 400
417
463
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
3 jan 22:21
4 400 SEK
3 jan 22:21
4 200 SEK
3 jan 22:21
4 000 SEK
3 jan 22:20
3 600 SEK
3 jan 22:20
3 400 SEK