EMILE GALLÉ, skål, Nancy, Frankrike, Art Nouveau.
Etsad dekor av kvistar med bär i rött mot vit och gul matterad fond, signerad Gallé. Diameter 22 cm, höjd 10,5 cm.
Obetydligt slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10