JACOB AXEL GILLBERG, miniatyrer, 2 st, samramade, gouache på ben, signerade och daterade 1800.
Dam i profil, officer i profil. vardera 6,5 x 5,5 cm. Totalt mått med ram 16 x 20,5 cm. Samtida ram.
Ej examinerade ur ram, färgbortfall.