Svärtat trä med rikliga beslag av mässing. Skiva av marmor. Dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 96. Djup 47. Höjd 114 cm.
Smärre slitage, ett beslag något löst. Krackelyr. Helhetsintrycket är gott.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10