Fanerat med teak, benställning av betsad bok. Dörrpar med bakomliggande hyllplan och tre mindre lådor. Utdragbara avlastningsskivor under dörrpar. Bredd 120. Djup 45. Höjd 161 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Repor. Märken. Helhetsintrycket är gott.