ANTONIO CITTERIO

(Italien, Född 1950)
ANTONIO CITTERIO
(Italien, Född 1950)

ANTONIO CITTERIO, soffor, 3 st. För B&B Italia, 1900-talets andra hälft.

Fast stoppad rygg, lös plymå i sits. 1a rmlän läderklädd. Fem medföljande kuddar.
Längd 169+169 cm, djup 93 cm. Sitthöjd 40, höjd 69 cm.

Fast stoppad rygg, lös plymå i sits. Armlän läderklädd. Tre medföljande kuddar.
Längd 215, djup 140 cm. Sitthöjd 40, höjd 69 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
12 000 SEK