Två stycken originalmålade bänkar av furu. Längd 208, sitthöjd 46 cm respektive längd 164, sitthöjd 50 cm.
Bruksslitage och smärre skador. Smärre lagningar. Något instabila.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10