HERTHA BENGTSSON, servis, "Koka Blå", Rörstrand.
8 tallrikar 25 cm
7 djupa tallrikar 21 cm
6 större assietter 19 cm
6 tekoppar med fat
2 skålar diameter 21 cm
1 skål diameter 17 cm
1 karott med lock höjd 16 cm
1 karott med lock höjd 15 cm
1 karott med lock höjd 12 cm
1 burk med lock höjd 7 cm
1 burk med lock höjd 7,5 cm
1 tekanna med lock höjd 15 cm
1 kaffekanna med lock höjd 19 cm
1 stekfat 40 cm
1 stekfat 32 cm
Smärre slitage. Nagg/nötta kanter på mattallrikar.