Samuel Buri

(Schweiz, Född 1935)
Samuel Buri
(Schweiz, Född 1935)

SAMUEL BURI, oljemålning på duk samt collage, signerad, a tergo daterad 64.

"Jaune en Compagnie". C:a 60 x 68 cm.

Fläckar/smuts.

Proveniens

Sydsvenska Dagbladets konstsamling.

Utropspris
10 000 SEK