HOLGER BÄCKSTRÖM, triptyk, signerad o daterad
"P-82". Olja på pannå m collage. Numrerade 1,3 o 4. Samtliga signerade o daterade -66. 52x40 st. Ursprungligen en svit om 4 tavlor.
Ursprungligen 4 målningar. Åldersrelaterat slitage. Smutsig.
Sydsvenska Dagbladets konstsamling